Nincsenek egyedül

2017. július 05., címkék: debrecen nagytemplom, közös zsinat, református egység, Közös Zsinat, Debrecen, debrecen

A Luxemburgi Magyar Protestáns Egyesület is csatlakozott a Magyar Református Egyházhoz annak június 24-én Debrecenben megtartott közös zsinatán. Nyugatra szakadt testvéreinkről lelkipásztorukkal, Petró Lászlóval beszélgettünk.

Ünnepi Közös Zsinat

2013. június 28., címkék: közös zsinat, magyar református egyház, Közös Zsinat, debrecen nagytemplom

A Közös Zsinat elfogadta a Heidelbergi Káté magyar fordításának új szövegváltozatát és módosította a Magyar Református Egyház alkotmányát június 28-án a debreceni Nagytemplomban. Az Egyház felvette soraiba a Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyházat is.

Fejlesztőműhely sérült felnőtteknek és gyermekeknek

2010. február 19., címkék: bölcskei gusztáv, Hírek, debrecen nagytemplom, immánuel otthon

Akadálymentes foglalkoztatóműhelyt vehetnek birtokba a Debrecen Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthonának lakói. Az ünnepi alkalom február 22- én 10 órakor lesz. A műhelyt Dr. Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke adja át.